Vyrobte si zázračný levandulový olej, který všichni ocení

Vyrobte si zázračný levandulový olej, který všichni ocení
2019-01-07 Petra Jirásková
Vyrobte si zázračný levandulový olej, který všichni ocení.
Vyrobte si zázračný levandulový olej, který všichni ocení.

Tentokrát pro Vás máme radu v podobě úžasného levandulového oleje, který je přírodní, takže se hodí i pro Vaše děti. Vyrobit si ho můžete jednoduše sami doma. Recept najdete pod článkem.

Olej je vhodný především pro děti, jelikož z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že je mnohem účinnější než nejrůznější mastičky a krémy. Sama jsem měla, především v období zimy, velké potíže s pokožkou na rukou. Tyto problémy mě provázeli již od dětství s tím, že se nejspíš jedná o určitý druh alergie. Během těchto let jsem zkusila mastičky od kožního lékaře a také nejrůznější krémy. Občas mi pouze částečně pomohli prášky proti alergii. Pomohl mi až zmíněný olej, který mi připravila moje maminka z vlastní levandule, vypěstované na zahrádce. Pěstování levandule není vůbec náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dorůstá až 2 m v průměru (podle jejího okolí), krásně provoní Vaši zahrádku a vydrží přibližně 10 let, poté začne být hodně dřevnatá. Pečovat o ni musíte pouze na podzim, kdy potřebuje zastřihnout.

Mě ihned po použití olej pomohl. Popravdě už jsem ani nevěřila, že mi něco pomůže, opravdu stojí za vyzkoušení. Po namazání ihned zasychá, takže nezanechává pokožku mastnou. Doporučuji také vyzkoušet jako relaxační koupel. Olej se na Vás ihned po ponoření do vody zachytí a celou pokožku provoní a zjemní. Pozor vana poté klouže.Olej je vhodný nejen na tělo ale také na obličej.

Recept na levandulový olej

Ingredience: mandlový nebo olivový olejco nejvíce levandulových květů (lze připravit i z odkvetlé levandule, může být čerstvá i sušená)

Postup: Levandule nejprve nadrťte nebo nakrájejte. Olej zahřejte na 40 °C (přibližně jako teplá voda z kohoutku). Vše by mělo být hygienicky čisté. Levandulové květy zalijte zahřátým olejem a promíchejte. Zavřete do sklenice a dejte na tmavé, nejlépe chladné místo (např. sklep). Poté každý den, po dobu 3 týdnů olej promíchejte. Nakonec se olej zcení přes plátýnko a je hotovo.

Olej by se měl skladovat v tmavé skleničce na chladném místě. Já si vždy trochu odleji a zbytek si dám do ledničky.

Na zahřátí levandule doporučuji teploměr, aby nebyl olej příliš zahřátý (zničení levandule) nebo naopak málo (nižší účinnost levandule). Maminka ovšem teploměr poprvé také neměla a i tak se povedl.

Na náš blok jsme tento článek zařadili především kvůli dětem, které také trápí kožní problémy.